Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!
Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Visits
kreditkort
Πρόσφατα Θέματα
» νομιζω ερωτευτηκα μεγαλυτερο αντρα
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΠαρ Νοε 28, 2014 1:58 pm από elli96

» Thelw voh8eiaaaa!eimaii germania k dn einai eukolo n gurisw!t mwro m einai ekei k malwnoume sunexeiaaa!
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 10:48 am από ArGy

» Κανόνες επιτραπέζιου ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ Δούρειος/ Απορία
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2012 2:44 am από leker

» Τα συμπτώματα κατά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:45 pm από Admin

» Φαντασιώσεις! Τι είναι; Επηρεάζουν τη σχέση σου; Πρέπει τις πεις στον σύντροφό σου;
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:44 pm από Admin

» Σε θέλει; Η γλώσσα του σώματος θα σου πει...
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:41 pm από Admin

» απογνωση στη σχεση
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤρι Μαρ 13, 2012 11:46 am από delfinaki

» τα εχει με αλλη αλλα τον θελω
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 07, 2012 8:39 pm από deranged

» ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ- ΧΩΡΙΣΜΟΣ
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 2:12 pm από soulaki

» Παρ ότι είμαι 35 ετών, δεν έχω καθόλου αισθηματικες εμπειρίες
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤετ Ιαν 25, 2012 7:44 pm από δημητρηςςςςςς

» Ειλικρίνεια ή υποκρισία
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΔευ Ιαν 16, 2012 4:54 pm από Diver-Rider

» αναμεσα σε δυο!!!!
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:46 pm από christina.ds

» θεμα ηθικης
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:35 pm από christina.ds

» Boitheiaa....!
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΔευ Δεκ 19, 2011 1:21 pm από vas_iliki

» Του γυμνασίου τα σκαλιά
αναμεσα σε δυο!!!! Icon_minitimeΤρι Νοε 01, 2011 7:20 pm από Admin

Ψηφοφορία
customer survey
Εορτολόγιο
Ψηφίστε τη σελίδα μας!
Top Greek Sites Enter to Blackstate.gr - Top Sites and Vote for this Site!!! Best Greek Sites

αναμεσα σε δυο!!!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

αναμεσα σε δυο!!!! Empty Απ: αναμεσα σε δυο!!!!

Δημοσίευση  christina.ds Τρι Δεκ 27, 2011 2:46 pm

Από ότι καταλαβαίνω τον ένα τον θέλεις αλλά σου κάνει τη ζωή δύσκολη και ο άλλος δεν σε γεμίζει και τόσο (αλλιώς δεν θα σκεφτόσουν τον πρώην).
Αν θέλεις πραγματικά να μπεις στη διαδικασία να ρισκάρεις εκ νέου την ψυχολογική σου ηρεμία να είσαι έτοιμη για όλα.
Ίσως ο πρώην σου αυτή τη φορά που μείνατε για τόσο μεγάλο διάστημα χώρια να είδε τελικά τι έχασε.
Από την άλλη υπαρχει περίπτωση να είναι απλά ένα καπρίτσιο και να θέλει να αποδείξει στον εαυτό του ότι μπορεί να σε έχει όποτε αυτός το θελήσει. Θα πρέπει να αναρωτηθείς τι πραγματικά συμβαίνει από τα δύο μιας και εσύ τον ξέρεις καλύτερα.
Κάνε προσεκτικά την επιλογή σου και κυρίως πάρε το χρόνο σου. Δεν είναι μια απόφαση που θα πρέπει να πάρεις άμεσα.
Στο κάτω κάτω αν τον αφήσεις λίγο καιρό χωρίς να κάνεις κάποια κίνηση, εκεί είναι που θα δεις πραγματικά αν έχει την υπομονή επειδή σε θέλει ή αν θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια όταν θα δει ότι αργείς να ανταποκριθείς.

christina.ds
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αναμεσα σε δυο!!!! Empty αναμεσα σε δυο!!!!

Δημοσίευση  vas_iliki Δευ Δεκ 19, 2011 12:11 pm

Γεια σας,
Ελπίζω να μπορειτε να με βοηθήσετε...Λοιπον, ήμουν με κάποιον σχεδον για τρία χρόνια. Μαζί του περνούσα τέλεια...Ζούσαμε μια πολύ έντομη σχέση γεμάτη πάθος... Αλλά επειδή ήταν σχέση εξ αποστάσεως μαλώναμε συχνά. Πολλές φορές είχαμε φτάσει στο σημείο να χωρίσουμε. Πάντα αυτός το επέλεγε επειδή κουραζόταν όπως έλεγε από την απόσταση αλλά μετά γύριζε. Χωρίσαμε εδώ και 6 μήνες πέρίπου και το είχα πάρει απόφαση. Εδώ και ένα μήνα είμαι με κάποιον άλλο και μαζί του όλα ειναι πολύ πιο απλά. Πάλι σχέση εξ αποστάσεως. Απλώς μαζί του δεν υπάρχει πάθος... Ο άλλος γύρισε και λέει πως έχει μετανιώσει. Θέλει να μιλάμε και αργότερα όταν και οι δυο θα νιώσουμε έτοιμοι να ξαναείμαστε μαζί. Φαίνεται να το εννοεί αλλά δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ. Τον αγαπάω πάρα πολύ και ξέρω ότι θα μου είναι πάρα πολύ δύσκολο να τον ξεπεράσω. Μου λέιπει. Αλλά με τον άλλο όλα ειναι πολύ πιο απλα και εύκολα. Περνάμε πολύ καλά μαζί αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να νιώσω για εκείνον κάτι τόσο έντονο.
Τι με συμβουλεύετε; Να ξαναπροσπαθήσω μαζί του και να ρισκάρω να ξαναπληγωθώ ή να συμβιβαστό με κάτι λιγότερο που όμως με κάνει να νιώθω ήρεμη;

vas_iliki
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 19/12/2011
Ηλικία : 29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης