Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!
Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Visits
kreditkort
Πρόσφατα Θέματα
» νομιζω ερωτευτηκα μεγαλυτερο αντρα
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΠαρ Νοε 28, 2014 1:58 pm από elli96

» Thelw voh8eiaaaa!eimaii germania k dn einai eukolo n gurisw!t mwro m einai ekei k malwnoume sunexeiaaa!
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 10:48 am από ArGy

» Κανόνες επιτραπέζιου ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ Δούρειος/ Απορία
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2012 2:44 am από leker

» Τα συμπτώματα κατά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:45 pm από Admin

» Φαντασιώσεις! Τι είναι; Επηρεάζουν τη σχέση σου; Πρέπει τις πεις στον σύντροφό σου;
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:44 pm από Admin

» Σε θέλει; Η γλώσσα του σώματος θα σου πει...
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:41 pm από Admin

» απογνωση στη σχεση
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤρι Μαρ 13, 2012 11:46 am από delfinaki

» τα εχει με αλλη αλλα τον θελω
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤετ Μαρ 07, 2012 8:39 pm από deranged

» ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ- ΧΩΡΙΣΜΟΣ
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 2:12 pm από soulaki

» Παρ ότι είμαι 35 ετών, δεν έχω καθόλου αισθηματικες εμπειρίες
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤετ Ιαν 25, 2012 7:44 pm από δημητρηςςςςςς

» Ειλικρίνεια ή υποκρισία
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΔευ Ιαν 16, 2012 4:54 pm από Diver-Rider

» αναμεσα σε δυο!!!!
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:46 pm από christina.ds

» θεμα ηθικης
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:35 pm από christina.ds

» Boitheiaa....!
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΔευ Δεκ 19, 2011 1:21 pm από vas_iliki

» Του γυμνασίου τα σκαλιά
Ξενέρωμα και χωρισμός Icon_minitimeΤρι Νοε 01, 2011 7:20 pm από Admin

Ψηφοφορία
customer survey
Εορτολόγιο
Ψηφίστε τη σελίδα μας!
Top Greek Sites Enter to Blackstate.gr - Top Sites and Vote for this Site!!! Best Greek Sites

Ξενέρωμα και χωρισμός

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ξενέρωμα και χωρισμός Empty Απ: Ξενέρωμα και χωρισμός

Δημοσίευση  christina.ds Τρι Νοε 01, 2011 3:38 pm

Επειδή κι εγώ έκανα πολλά λάθη μέσα στις σχέσεις μου....
Δεν μετανιώνω για τίποτα εκτός από ένα.
Που πολλές φορές όταν ήθελα έναν άντρα πάρα πολύ δεν έβαζα όρια από την αρχή.
Στη συνέχεια διαπίστωσα πως οι άντρες όχι μόνο ΘΕΛΟΥΝ από τη γυναίκα που έχουν δίπλα τους να τους βάζει φρένο που και που, αλλά το έχουν και ανάγκη.
Όσο και να μην το πιστεύεις το να πεις σε κάποιον άντρα ότι σε ενοχλεί κάτι και δεν θέλεις να το ξανακάνει, δεν τον απομακρύνει από εσένα αλλά τον κάνει να σε σέβεται περισσότερο.
Όταν δίνεις πράγματα σε μία σχέση όπως έκανες και εσύ με τη συγκεκριμένη σχέση πρεπει να περιμένεις ότι θα λάβεις κάτι και εσύ.
Σε κάποιους μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά επειδή έχω δει πολλές κοπέλες να τα δίνουν όλα για όλα και να μην ανταποκρίνεται ο άλλος, στο τέλος της σχέσης υπάρχει πολύ απογοήτευση και στενοχώρια.
Θα μάθεις λοιπόν κι εσύ σιγά σιγά να βάζεις πρώτα τον εαυτό σου μέσα στη σχέση και αν δεις ότι τελικά βρήκες τον ένα και μοναδικό εξισσορόπησέ τον εγωισμό σου.
Αυτά με τις γενικές συμβουλές....
....και μην επιτρέψεις σε κανένα ούτε να σκεφτεί ότι είσαι "πουτανάκι". άλλος είναι και όχι εσύ.

christina.ds
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξενέρωμα και χωρισμός Empty Απ: Ξενέρωμα και χωρισμός

Δημοσίευση  anta Παρ Οκτ 21, 2011 12:27 pm

christina.ds έγραψε:ο τύπος με τον οποίο είσαι είναι μεγάλος κόπανος.
1. ψάχνει το κινητό σου.
2. "ψαχνόταν" για καυγά.
3. "ξενερώνει" να έχει σχέση μαζί σου αλλά όχι αρκετά ώστε να σταματήσει να κάνει σεξ μαζί σου. τουλάχιστον για κάποιο χρονικό διάστημα που δεν θα έχει κάτι άλλο...

μακάρι να έχω άδικο αλλά η συμπεριφορά του αυτά δείχνει.
εσύ δεν έκανες τίποτα κακό.

Σ'ευχαριστώ που απάντησες καταρχάς..
Δεν πιστεύω πως πήρε το κινητό μου για να το ψάξει, απλά ήθελε να δει φωτογραφίες μου.
Ίσως να ξενέρωσε τόσο εύκολα επειδή την έχει πατήσει άσχημα στο παρελθόν και γενικά ο τρόπος που αντέδρασα τον έκανε να σκεφτεί πονηρά.
Γι'αυτό που μετανιώνω είναι πως δέχτηκα να βρίσκομαι μαζί του για σεξ γιατι η επιθυμία μου να τον βλέπω ήταν πάνω απ'όλα.. Πριν ένα μήνα περίπου διακόψαμε οριστικά.. Μου είπε πως ξεκίνησε να μιλάει με μία κοπέλα και δεν θα ήθελε να ξαναβρεθούμε.
Κατάφερε να με κάνει να νιώθω άθλια και να χάσω την αξιοπρέπειά μου.. γι' αυτό δεν αντιλέγω πως ευθύνομαι κι εγώ.. απλά θεωρώ πως από τη στιγμή που ήξερε πως εγώ λόγω συναισθημάτων δεν θα μπορούσα να αρνηθώ θα έπρεπε να το σκεφτεί και να μη μου το ζητήσει.
Κάποιοι μου είπαν πως για να μου φερθεί έτσι μετά από ότι έγινε με θεωρούσε "πουτανάκι" και πόσο μάλλον από τη στιγμή που δέχτηκα να συμβεί όλο αυτό.
Δεν ξέρω πόσο πιο άσχημα γίνεται να νιώσει κάποιος... Αυτό που κατάλαβα είναι το πόσο χαμηλά μπορεί να σε κάνει να φτάσεις ένας άνθρωπος που νιώθεις τόσο έντονα αισθήματα γι'αυτόν....

anta
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2011
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξενέρωμα και χωρισμός Empty Απ: Ξενέρωμα και χωρισμός

Δημοσίευση  christina.ds Δευ Οκτ 17, 2011 7:38 am

ο τύπος με τον οποίο είσαι είναι μεγάλος κόπανος.
1. ψάχνει το κινητό σου.
2. "ψαχνόταν" για καυγά.
3. "ξενερώνει" να έχει σχέση μαζί σου αλλά όχι αρκετά ώστε να σταματήσει να κάνει σεξ μαζί σου. τουλάχιστον για κάποιο χρονικό διάστημα που δεν θα έχει κάτι άλλο...

μακάρι να έχω άδικο αλλά η συμπεριφορά του αυτά δείχνει.
εσύ δεν έκανες τίποτα κακό.

christina.ds
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Ηλικία : 39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξενέρωμα και χωρισμός Empty Ξενέρωμα και χωρισμός

Δημοσίευση  anta Τρι Σεπ 13, 2011 1:55 pm

Καλησπέρα!
Είμαι καινούρια στο φορουμ.
Θα ήθελα να σας πω τη δική μου ιστορία.
Πριν 3 μήνες περίπου μπήκε ένας άνθρωπος στη ζωή μου και με έκανε να "νιώσω" ξανά μετά απο 2 χρόνια... ξεκινήσαμε μια σχέση η οποία πήγαινε πολύ καλά θα έλεγα... ήταν όλα τόσο όμορφα.. ζητούσαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα... ώσπου μια μέρα έγινε μία παρεξήγηση και καταστράφηκαν όλα.. μέσα σε μία στιγμή.
Η παρεξήγηση ήταν η εξής:
Πριν γνωρίσω αυτόν.. γύρω στους 3-4 μήνες πριν, είχα γνωρίσει κάποιον ο οποίος δεν ήθελε σχέση ήθελε κάτι free εγώ όμως δεν ήθελα και μου λέει οκ, μου αρέσει και η παρέα σου όμως, και έτσι βγήκαμε μια μέρα 3-4 άτομα παρέα. Και βγάζαμε φωτογραφίες έτσι ερήμι ο ένας τον άλλον. Μετά εγώ με αυτόν χάθηκα... δεν με ενδιέφερε πλεον καθόλου, μου ήταν αδιάφορος, η φωτογραφία του όμως έμεινε στο κινητό μου, χαμπάρι εγώ.. ούτε που το θυμόμουν. Εκτός αυτού, από τη στιγμή που πήρα το κινητό μου έβαλα κάτι κωδικούς ασφαλείας σε κάποια σημεία του μενου (σε όσα μου πρότεινε το κινητο) επειδή ο αδερφός μου ο μικρός το έπαιρνε και το πείραζε. Δεν είχα βάλει κανέναν σπουδαίο κωδικό, 1234 είχα βάλει ίσα για μένα. Μία μέρα λοιπόν το πήρε το κινητό μου αυτός που χώρισα τώρα και πάει στα αρχεία μου και βλέπει κωδικό.. και μου λέει "τι μου κρύβεις?" του λεω "τίποτα, τι να σου κρύβω?" ούτε καν εκείνη την ώρα δεν πήγε το μυαλό μου στη φωτογραφία. Μετά αυτός προσπαθούσε να βρει τον κωδικό, και μου ήρθε φλασιά και θυμάμαι την φωτογραφία, και κάποια στιγμή πατάει 123.. και του παίρνω το κινητό από τα χέρια. Μέγα λάθος, καλύτερα να μου κοβόταν το χέρι.. το έκανα ασυνείδητα όμως τελείως επειδή φοβήθηκα οτι θα το παρεξηγήσει όπως και έγινε. Μου λέει "πες μου τι μου κρύβεις" του λέω "θα σου πω απλά δεν θέλω να το παρεξηγήσεις, είναι κάποιος ο οποίος δεν με ενδιαφέρει, μου είναι τελέιως αδιάφορος και δεν συμβαίνει τίποτα, δεν θυμόμουν καν τη φωτογραφία" μου λεει οκ. Την επόμενη μέρα κάπως τον έβλεπα και του λεω τι εχεις? μου λεει "ξενέρωσα με ότι έγινε" κι εκεί με σκότωσε..... Μου λεει "δεν χωρίζουμε, απλά άφησέ με λίγο να σκεφτώ-ηρεμήσω" μετά από 2-3 μέρες μου λέει καλύτερα να διακόψουμε, και μαζί να είμαστε δεν θα είναι το ίδιο, έχω ξενερώσει, έχασα την εμπιστοσύνη σου" εκεί με αποτέλειωσε.. του λέω "δεν το δέχομαι με τίποτα" μου λεει "οκ να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα μήπως αλλάξει κάτι". Ένα βράδυ λοιπόν του στέλνω "μου λείπεις" και μου λεει "μου αφήνεις δύο επιλογές, ή να σου πω ένα ψέμα ή μια αλήθεια" και του λέω "την αλήθεια θέλω αν και τη φαντάζομαι" και μου λεει "εμένα όχι" και εκεί ήταν το τέλος. Μετά από κάποιες μέρες του ζήτησα να πάμε κάπου που ήθελα. Είχα στο μυαλό μου τότε που ήμασταν στα χωρίσματα να πάμε σε εκείνη τη παραλία που ξεκίνησαν όλα.. σαν μια νέα αρχή, αφού χωρίσαμε όμως, ήθελα απλά να τελειώσει όλο αυτό από εκεί που ξεκίνησε. Πήγαμε τελικά και πριν του πω τον λόγο που ήθελα να πάμε εκεί του ζήτησα να με ακούσει 5 λεπτά και κάθισα και του εξήγησα λεπτομερώς τι έγινε γιατί αν το έκανα νωρίτερα θα το έπαιρνε σαν δικαιολογίες. Του είπα πως αν ήθελα να του κρύψω κάτι πονηρό θα μπορούσα να του πω χίλια δυο ψέματα εκείνη την ώρα, του είπα την αλήθεια όμως γιατί απλά δεν έκρυβα τίποτα πονηρό και επειδή ήθελα να χτιστεί εμπιστοσύνη ανάμεσά μας, αλλά κατάφερα το αντίθετο... Μου λέει "τώρα σε πιστεύω, αλλά εγώ εκείνη την ώρα ξενέρωσα". Κάναμε έρωτα εκείνη τη μέρα και νόμιζα πως δεν θα τον ξαναέβλεπα. Επικοινωνήσαμε όμως μετά απο μέρες και ξαναβρεθήκαμε.... αλλά αυτός ήθελε μόνο το σεξ πλέον...μόνο σωματική έλξη ένιωθε πλέον... αυτό με "σκότωσε" γιατί εγώ ακόμα νιώθω.... έχουμε ξαναβρεθεί κι άλλες φορές για τον ίδιο λόγο... έχω κάνει τα πάντα για να νιώσει όπως πριν... δέχομαι να τον βλέπω κι ας ξέρω πως πλέον δεν νιώθει κάτι, κι ας ξέρω πως με βλέπει μόνο για το σεξ επειδή έχω ανάγκη να τον ΄βλέπω.... είμαι σε άσχημη κατάσταση... με έχει ρίξει απίστευτα.... είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.... ψάχνω μία μικρή ελπίδα.. τρομάζω στην ιδέα πως δε θα τον ξαναδώ.... Άραγε, γίνεται να ξανανιώσει όπως πριν?

anta
Newbie
Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2011
Ηλικία : 33

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης