Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Καλώς ήλθατε στο E-sxeseis.tk εγγραφείτε κι εσείς τώρα και γράψτε τις δικές σας ιστορίες, συμβουλευτείτε απο τα μέλη μας και διασκεδάστε διαβάζοντας μαντινάδες και ανέκδοτα... Σας περιμένουμε όλους!
Σχέσεις~Ο Καλύτερος οδηγός!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Visits
kreditkort
Πρόσφατα Θέματα
» νομιζω ερωτευτηκα μεγαλυτερο αντρα
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΠαρ Νοε 28, 2014 1:58 pm από elli96

» Thelw voh8eiaaaa!eimaii germania k dn einai eukolo n gurisw!t mwro m einai ekei k malwnoume sunexeiaaa!
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 10:48 am από ArGy

» Κανόνες επιτραπέζιου ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ Δούρειος/ Απορία
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2012 2:44 am από leker

» Τα συμπτώματα κατά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:45 pm από Admin

» Φαντασιώσεις! Τι είναι; Επηρεάζουν τη σχέση σου; Πρέπει τις πεις στον σύντροφό σου;
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:44 pm από Admin

» Σε θέλει; Η γλώσσα του σώματος θα σου πει...
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΚυρ Ιουν 10, 2012 5:41 pm από Admin

» απογνωση στη σχεση
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤρι Μαρ 13, 2012 11:46 am από delfinaki

» τα εχει με αλλη αλλα τον θελω
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤετ Μαρ 07, 2012 8:39 pm από deranged

» ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ- ΧΩΡΙΣΜΟΣ
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 2:12 pm από soulaki

» Παρ ότι είμαι 35 ετών, δεν έχω καθόλου αισθηματικες εμπειρίες
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤετ Ιαν 25, 2012 7:44 pm από δημητρηςςςςςς

» Ειλικρίνεια ή υποκρισία
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΔευ Ιαν 16, 2012 4:54 pm από Diver-Rider

» αναμεσα σε δυο!!!!
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:46 pm από christina.ds

» θεμα ηθικης
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤρι Δεκ 27, 2011 2:35 pm από christina.ds

» Boitheiaa....!
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΔευ Δεκ 19, 2011 1:21 pm από vas_iliki

» Του γυμνασίου τα σκαλιά
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Icon_minitimeΤρι Νοε 01, 2011 7:20 pm από Admin

Ψηφοφορία
customer survey
Εορτολόγιο
Ψηφίστε τη σελίδα μας!
Top Greek Sites Enter to Blackstate.gr - Top Sites and Vote for this Site!!! Best Greek Sites

Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση

Πήγαινε κάτω

Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Empty Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση

Δημοσίευση  Admin Δευ Φεβ 21, 2011 3:38 am

Τι κοινό έχεις εσύ με έναν άνθρωπο, με τον οποίον δεν έχεις κανένα κοινό; Την ίδια γυναίκα.

Οι άντρες προτιμούν τις ξανθιές. Είναι προφανές. Περπατάνε στο δρόμο και γυρίζουμε να τις κοιτάξουμε πολύ πιο συχνά απ' ό,τι τις μελαχρινές ή τις καστανές. Τα αστεία που λέμε γι' αυτές μάλλον είναι ένα κατασκεύασμα αυτών των τελευταίων για να τις κάνουν λιγότερο επιθυμητές στον αντρικό πληθυσμό. Απ' ό,τι φαίνεται είχαν το αντίθετο αποτέλεσμα. Ο Μίλτον, στο επικό ποίημά του Paradise Lost, απεικόνισε τους πρωτόπλαστους με ξανθά μαλλιά και οι Γερμανοί ευγονιστές το θεωρούσαν ένα από τα στοιχεία της άρειας φυλής, μάλλον από βίτσιο. Και σε μένα αρέσουν οι ξανθιές. Βασικά, τις λατρεύω. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το φαινόμενο, κυρίως στην ελληνική επικράτεια, να βάφουν τις ρίζες τους μαύρες προσπαθώντας να κάνουν τις μελαχρινές να νιώσουν καλύτερα. Με λίγα λόγια, μου αρέσουν οι φυσικές ξανθιές, που δεν έχουν ίχνος μαύρης μπογιάς επάνω τους, που μπορώ να φαντασιωθώ κοιτάζοντας τα μαλλιά τους χωράφια γεμάτα αμάζευτο σιτάρι να κυματίζουν στον άνεμο. Αν έχουν και γαλανά μάτια, ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είμαι παράλογος. Δεν είναι απαραίτητο.
Το τρίτο πρόσωπο στη σχέση Young-woman-jealous-from-his-man
Το να βρεθεί μία όμορφη, έξυπνη, ελεύθερη, φυσική ξανθιά που να ενδιαφέρεται για μένα είναι στατιστικά δύσκολο. Οταν γνώρισα την Τζένη, η ξανθιά με την οποία μπλέξαμε τα μπούτια μας (κυριολεκτικά και μεταφορικά), ήταν όμορφη, έξυπνη, φυσική ξανθιά και είχε γαλανά μάτια. Πολύ γρήγορα αρχίσαμε να βγαίνουμε για πάστες, προφιτερόλ -και λοιπά παχυντικά σνακ- με σκοπό στη συνέχεια να κάψουμε τις θερμίδες όσο πιο γρήγορα γινόταν. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν ήταν ελεύθερη και μόλις είχα γίνει ο τρίτος άνθρωπος.

Στενές επαφές τρίτου τύπου
Την Τζένη την γνώρισα σε ένα μπαράκι, φίλη ενός φίλου ενός φίλου, που είχε περάσει κατά τύχη. Λάτρις των γατών και των αιλουροειδών, λιχούδα μέχρι αηδίας, κοντή και κοκαλιάρα, ήταν το αντίθετο από το ζουμερό αναγεννησιακό πρότυπο που προτιμώ συνήθως. Παρά τα αντίθετα ενδιαφέροντά μας και την απουσία οποιουδήποτε κοινού στοιχείου σε οτιδήποτε συζητήσαμε εκείνο το βράδυ κανονίσαμε και δεύτερο ραντεβού.

Το δεύτερο ραντεβού έγινε τρίτο και σύντομα φιλιόμασταν σε γωνίες, λεωφόρους και πλατείες σε όλη την πόλη. Με πήγε σε γκαλερί να δω ζωγραφική, που ούτε τότε κατάλαβα ούτε αργότερα. Την πήγα σε μία συναυλία, στην οποία βαρέθηκε τη ζωή της. Εγώ παράγγελνα κρέμα, αυτή σοκολάτα. Εβρισκα το ντύσιμό της υπερβολικά εξεζητημένο, αυτή έλεγε ότι δεν έχω στυλ. Κυνηγιόμασταν σε γραφικές παραλίες με σάουντρακ Scorpions. ήταν φανερό τοις πάσοι ότι είχα αρχίσει να ερωτεύομαι.

Μέχρι που μια μέρα, ενώ ήμασταν για καφέ, χτύπησε το κινητό της. Το κοίταξε, μου έκανε νόημα να μη μιλήσω και το σήκωσε. Ακολούθησε η γνωστή συζήτηση για το πού είναι και πότε θα γύριζε στο σπίτι (είπε ότι ήταν με μια φίλη της) και του έστειλε φιλιά και αγαπούλες. Εκεί συνειδητοποίησα, αργά μάλλον, ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Ενώ μιλούσε με κάθε φυσικότητα με τον Γιάννη, το φίλο της, με κοίταξε χαμογελώντας σκανταλιάρικα. Το απολάμβανε. Επίσης, συνειδητοποίησα ότι κι εγώ απολάμβανα να έχω το πάνω χέρι σε αυτήν την ιστορία. Να είμαι ένας αθέατος συμμέτοχος στη σχέση τους. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι δεν το είχα εγώ το πάνω χέρι ούτε αυτός. Ο έλεγχος ήταν πάντα στα χέρια της.

Πολύ σύντομα ερχόταν σπίτι μου ή πηγαίναμε σε ξενοδοχεία (για το fun της υπόθεσης) και κάναμε έρωτα επί ώρες. Ισως αν είχε παραμείνει εκεί το πράγμα, όλα να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά. Η Τζένη, όμως, άρχισε να λέει ότι δεν αντέχει αυτό που κάνει, ότι δεν είναι τέτοιος άνθρωπος. Οτι πρέπει να χωρίσει και να είμαστε μαζί. Επειδή είμαι σώφρων άνθρωπος, αυτό ήταν κάτι που μετά την πρώτη συζήτηση που είχε με τον γκόμενό της, το είχα αποκλείσει εντελώς.

Κάνε τρίπλα
Η μοιχεία είναι ένα ευγενές άθλημα, το οποίο θα έπρεπε, σαν την αναρρίχηση χωρίς σκοινί, να γίνεται μόνο από επαγγελματίες. Δυστυχώς, πολλοί είναι οι ερασιτέχνες που υποκύπτουν στον πειρασμό, με αποτέλεσμα να θρηνούμε θύματα. Ακόμα πιο δύσκολο είναι να είσαι κατά συνείδηση ο τρίτος άνθρωπος, να βάζεις το δάχτυλό σου (καθώς κι άλλα μέρη της ανατομίας σου) σε βάζα με μέλι που δεν είναι δικά σου. Πριν από την Τζένη δεν το σκεφτόμουν καν. Ακολουθούσα την πεπατημένη. Ελεγα ότι εγώ δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος. Η αλήθεια είναι ότι, όπως όλοι έχουν την τιμή τους, όλοι μπορούν κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες να γίνουν ο τρίτος άνθρωπος.

Ισως το μεγαλύτερο κίνητρο της θέσης είναι η αίσθηση της παρανομίας. Αισθάνεσαι σαν μυστικός πράκτορας. Πρωταγωνιστείς σε ένα φιλμ νουάρ δικής σου παραγωγής και σκηνοθεσίας. Μπαίνεις, για λίγες ώρες κάθε φορά, σε έναν παράλληλο κόσμο ροζ ξενοδοχείων -όπου το τζακούζι και οι καθρέπτες στο ταβάνι είναι τα στάνταρ αξεσουάρ-, συνθηματικών τηλεφωνημάτων και ακροβατικών αποδράσεων από τις διάφορες υποχρεώσεις σου. Επίσης, βλέπεις το αστείρευτο ταλέντο ηθοποιίας που αποκαλύπτουν οι γυναίκες, όταν πρέπει να απαντήσουν σε ένα τηλεφώνημα ενώ βρίσκονται στη στάση της Γυναίκας του Ιντρα, μία από τις πιο απαιτητικές στάσεις του Κάμα Σούτρα. «Ναι αγάπη μου, είμαι για ψώνια. Ναι, στο δοκιμαστήριο είμαι τώρα, γι’ αυτό δεν ακούς θόρυβο».

Υπάρχουν δύο κεντρικά σημεία, στα οποία πραγματικά βασίζεται η εμπειρία του τρίτου ανθρώπου. Το ένα είναι η πρώτη φορά που λέει ψέματα στο τηλέφωνο και βλέπεις στο πρόσωπό της ότι το απολαμβάνει και η δεύτερη είναι όταν κάνεις σεξ μαζί της την πρώτη φορά. Εκεί που αποκτάς κάτι που δεν θα έπρεπε να είναι δικό σου. Σύντομα συνειδητοποιείς ότι είσαι τέτοιος άνθρωπος. Απολαμβάνεις την όλη διαδικασία περισσότερο απ' όσο θα ήθελες να παραδεχτείς.

Αντιθέτως με το τι λένε οι άντρες, οι περισσότεροι επιδεικνύοντας αντρική αλληλεγγύη σκέφτονται τις επιπτώσεις που έχουν οι πράξεις τους στον κερασφόρο της υπόθεσης (γνωστό και ως κερατά). Μπορεί για διάφορους λόγους να μη σταματάς τις παρτίδες που έχεις αρχίσει με το έτερον ήμισυ, αλλά σίγουρα αν ακολουθείς ένα προσωπικό κώδικα ηθικής, έχεις τις επιφυλάξεις σου: πρώτον, δεν θα ήθελες να σου το κάνουν, άρα δεν θες και να το κάνεις στον άλλον. Πολλές φορές όμως η λαγνεία του απαγορευμένου, ακόμα κι αν σου δίνεται ελεύθερα, αποδεικνύεται μεγαλύτερη. Αρχίζουν οι εκλογικεύσεις: είναι στα χωρίσματα. Δεν την αγαπάει. Τον παντρεύτηκε για τα λεφτά. Είναι μαλάκας, γι' αυτό του τα κάνει αυτά. Εχουν ανοιχτή σχέση. Είναι πολιτιστικός ακόλουθος στη σουηδική πρεσβεία και, ούτως ή άλλως, την είχε μικρή, αλλά τόσο καιρό αυτή δεν είχε μέτρο σύγκρισης, καθώς κι άλλα τέτοια εξαιρετικά ανυπόστατα επιχειρήματα.

Εν τω μεταξύ, η κατάσταση περιπλέκεται. Κάτι που ενδεχομένως άρχισε ως ένα απλό φλερτ σε ένα πάρτι, ενώ ο άντρας/γκόμενός της κοιτούσε αλλού, γίνεται συχνή έξοδος και μετά σεξ κατά συρροή κι εξακολούθηση, μέχρι που ο προαναφερόμενος πρώτος άνθρωπος δεν μπορεί να περάσει με ασφάλεια κάτω από τις γέφυρες στην εθνική. Και πριν το καταλάβεις έχεις γίνει κι εσύ ο τρίτος άνθρωπος.

Μαζεύοντας πράσα
Οι παράνομες σχέσεις είναι σαν την καψαϊκίνη, το συστατικό που κάνει καυτερές τις πιπεριές. Πολύ γρήγορα εθίζεσαι και ανεβάζεις την ένταση. Κλείνεις το μάτι πονηρά στα άλλα ζευγάρια που βλέπεις στα ξενοδοχεία. Ούτως ή άλλως, όλοι ξέρουν γιατί είστε εκεί. Κάνεις σεξ σε δημόσιους χώρους. Πας σε στέκια δικά της ή του γκόμενού της. Από ένα σημείο και μετά συμπεριφέρεσαι σαν κατά συρροή δολοφόνος. Θέλεις να σε πιάσουν, αλλά ταυτοχρόνως θέλεις να συνεχίσεις να κάνεις τις ίδιες κουταμάρες ανεβάζοντας συνεχώς το επίπεδο δυσκολίας. Πριν το καταλάβεις έχεις βρεθεί στο κρεβάτι (του) μαζί της.

Η Τζένη δεν δεχόταν συζήτηση. Αυτός ήταν σε επαγγελματικό ταξίδι. Την είχε πάρει το πρωί τηλέφωνο από την Τσεχία. Δεν υπήρχε περίπτωση να γυρίσει και, στο κάτω κάτω, η Τζένη είχε δουλειά την επόμενη μέρα και δεν ήθελε να τραβιέται. Το άλλοθί μου ήταν έτοιμο. Δεν ήθελε να κουραστεί το κορίτσι. Η αλήθεια ήταν ότι ήθελε να κουραστεί πάρα πολύ στο δικό τους κρεβάτι. Αλλο ένα ορόσημο στον μοναχικό δρόμο του τρίτου ανθρώπου.

Αν το έχεις κάνει, ξέρεις πόσο αμήχανο -αλλά και πόσο απολαυστικό- είναι να πηγαίνεις στο σπίτι του ανθρώπου με την κοπέλα/γυναίκα, του οποίου διατηρείς παράλληλη σχέση. Βλέπεις τα βιβλία στη βιβλιοθήκη του, τα παιχνίδια που παίζει στον υπολογιστή του, πίνεις τα ποτά του και μπορείς να διαλέξεις μουσική από τη μεγάλη συλλογή jazz μουσικής του. Αφού ήπιαμε τα ποτά μας ακούγοντας Duffy κι Etta James, γρήγορα αποσυρθήκαμε στην κρεβατοκάμαρα. Από στιγμή σε στιγμή περίμενα να ξεπροβάλει ο ιδιοκτήτης του χώρου πίσω από τη βιβλιοθήκη, μέσα από την ντουλάπα. Το σεξ ήταν γρήγορο και ιδιαιτέρως ικανοποιητικό. Μετά μείναμε ξαπλωμένοι κοιτάζοντας το ταβάνι. Τα σεντόνια είχαν εκείνη την υφή που μαρτυρά ότι κάποιος έδωσε πολλά λεφτά για να τα πάρει. Η Τζένη κάπνιζε και γενικά φαινόταν πολύ ήρεμη με την όλη κατάσταση. Αν δεν υπήρχαν όλα τα αδιαμφισβήτητα αντρικά στοιχεία μες στο σπίτι, θα είχα αρχίσει να υποψιάζομαι πως ήταν μία μουρλή που πλασάρει έναν φανταστικό γκόμενο, μάλλον από βίτσιο. Ακούστηκε ο ήχος του κλειδιού να γυρίζει στην πόρτα.

Οταν ήμουν σε ένα φυλάκιο στη Σάμο, κάποια στιγμή είχε σκάσει ο ταξίαρχος για suprise visit. Είχα ξυπνήσει κατά τύχη κατά τις δέκα και ξυνόμουν στην είσοδο του φυλάκιου, όταν είδα τις κόκκινες ταμπέλες να πλησιάζουν αγέρωχα. Αρχισα να πετάω ρούχα κι εξοπλισμό πάνω μου σχεδόν στην τύχη. Νομίζω πως φόρεσα πρώτα την εξάρτυση και ύστερα τη φανέλα μου. Εκανα παρουσιάστε στον ταξίαρχο με σαγιονάρα. Με τον ίδιο τρόπο αποπειράθηκα να ντυθώ και στην κρεβατοκάμαρα της Τζένης. Στα λίγα δευτερόλεπτα που του πήρε να φτάσει στην κρεβατοκάμαρα είχα καταφέρει να φορέσω το μποξεράκι μου, μία κάλτσα και το ρολόι μου. Είχα επίσης καταφέρει να βηματίσω πέρα-δώθε άσκοπα στο δωμάτιο χωρίς να μπορώ να σκεφτώ κάτι συγκεκριμένο.

Η πόρτα άνοιξε και γύρισα και τον κοίταξα. Η Τζένη δεν είχε κουνηθεί από τη θέση της. Δεν είναι μια στιγμή για την οποία είμαι περήφανος, αλλά σίγουρα μου έμαθε πολλά.

Κάνε το μεγάλο πήδημα
Σε αυτό το σημείο υπάρχουν πολλοί τρόποι, με τους οποίους θα μπορούσε να εξελιχθεί η ιστορία. Ορίστε τέσσερις από τους πιο κοινούς:
Α. Ο γκόμενος της Τζένης, 1,95 μ., 120 κιλά με ξυρισμένο κεφάλι και τατού-μανίκια, μόλις έχει γυρίσει από επαγγελματικό φεστιβάλ μπρα-ντε-φερ. Ουρλιάζει και ορμάει ανεξέλεγκτος. Αποφασίζω να θυσιάσω παντελόνι, πουκάμισο και κλειδιά σπιτιού. Κάνω μπλονζόν για το πορτοφόλι μου (έχει την ταυτότητά μου) και βουτάω από το μπαλκόνι ελπίζοντας ότι θυμάμαι σωστά ότι είμαι στον πρώτο όροφο. Τρέχω στο δρόμο ακούγοντας πίσω μου πράγματα να σπάνε. Ευτυχώς, δεν είναι τα κόκαλά μου.

Β. Ο γκόμενος της Τζένης κοιτάζει για λίγο τα γυμνά στήθη της, συνοφρυώνεται και προσπαθεί να καταλάβει τι συμβαίνει. «Αγάπη μου, ποιος είναι ο κύριος;». «Πωλητής λαδιών για μασάζ, μανάρι μου» απαντάει η Τζένη. Αποσύρομαι διακριτικά προτείνοντας και μία σειρά λαδιών για μασάζ Λ'Οξιτάν. Απορώ για όλη την υπόλοιπη ζωή μου.

Γ. Ο γκόμενος της Τζένης έχει ένα ανησυχητικά άδειο βλέμμα. Παρατάει τα πράγματά του και λέει: «Επιστρέφω αμέσως». Τον ακούω να ανοίγει το συρτάρι με τα μαχαίρια στην κουζίνα. Ακολουθώ τη στρατηγική του μπαλκονιού ξανά, αυτήν τη φορά με την Τζένη παραμάσχαλα. Προβλέπεται μεγαλύτερη καταπόνηση γονάτων στην προσγείωση και τρέξιμο για πολλή ώρα ακόμη. Προσεύχομαι για τη ζωή μου.

Δ. Ο γκόμενος της Τζένης βάζει τα κλάματα και φεύγει κλείνοντας την πόρτα μουρμουρίζοντας: «Σας αφήνω μόνους σας». Καταλήγω στο τραπέζι της κουζίνας να τον παρηγορώ για το ότι πάτησε αμάξι τον Ρεξ όταν ήταν επτά χρόνων και δεν το έχει ξεπεράσει ακόμη.

Η πραγματικότητα είναι πάντα πιο σεμνή από τη φαντασία. Ο γκόμενος της Τζένης ήταν απολύτως φυσιολογικός. Πέρα από τα γούστα στη μουσική, μου έμοιαζε και λίγο. Με κοίταξε επιτιμητικά: «Μπορείς να ντυθείς και να φύγεις, σε παρακαλώ;». «Θα περιμένω στο σαλόνι» της είπε. Η Τζένη δεν είπε κουβέντα ούτε φάνηκε να έχει εκπλαγεί. Φάνηκε σαν να είχε σχεδιάσει τα πάντα εκ των προτέρων και όλα να πήγαν όπως ακριβώς τα φανταζόταν.

Τρεις κι ο κούκκος
Η γυναικεία απιστία είναι μία παράξενη και άγρια χώρα, στην οποία κανείς δεν ξέρει τι συμβαίνει. Ακόμα και οι ίδιες οι γυναίκες φαίνονται να μην έχουν ξεκάθαρη άποψη του τι γίνεται όταν αρχίζουν να ξεστρατίζουν από την πορεία τους, πόσω μάλλον εσύ κι εγώ. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι, όταν είσαι ο τρίτος άνθρωπος, μην έχεις ποτέ την ψευδαίσθηση ότι έχεις τον έλεγχο. Δεν είσαι εσύ αυτός που κινεί τα νήματα. Δεν είσαι ο πρωταγωνιστής ούτε ο στόχος. Στην καλύτερη περίπτωση, είσαι το όργανο της εκδίκησής της. Ενας κομπάρσος στο μεγάλο σχέδιό της, που μπορεί να έχει δεκάδες συμμετέχοντες. Ο Μένκεν είχε πει ότι η απιστία είναι η εφαρμογή της δημοκρατίας στην αγάπη. Δεν είχε δίκιο. Η γυναικεία απιστία, τουλάχιστον, είναι η εφαρμογή της δικτατορίας της στο σεξ.

Στην ταινία Ο Τρίτος Ανθρωπος, ο Ορσον Ουέλς, κάποια στιγμή λέει πως «οι Ιταλοί στη δυναστεία των Βοργίων είχαν ένα καθεστώς τυραννίας, φόνων και τρόμου. Εβγαλαν τον Μικελάντζελο, τον Λεονάρντο ντα Βίντσι και την Αναγέννηση. Οι Ελβετοί είχαν 500 χρόνια σταθερότητας, ειρήνης και αδερφικής αγάπης. Τι πρόσφεραν στην ανθρωπότητα; Τα ρολόγια με κούκο». Εκανε λάθος: τα ρολόγια με κούκο είναι γερμανική εφεύρεση.

Ο τρίτος άνθρωπος είναι μία ευαίσθητη θέση, στην οποία όταν βρίσκεσαι είναι πολύ εύκολο να κάνεις λάθη. Βασικά, πολλές φορές οι εμπλεκόμενοι καταφέρνουν και κάνουν μόνο λάθη. Μην αισθάνεσαι άσχημα^ είσαι απλώς ο τρίτος άνθρωπος (κι αυτό το νούμερο είναι ευφημισμός, στην πραγματικότητα μπορεί να είσαι ο δέκατος ή ο εικοστός τρίτος). Απόλαυσέ το και κάποια στιγμή θα βρεις τον δικό σου πρώτο άνθρωπο.

Πώς να καταλάβεις ότι γίνατε πολλοί
Για να μη βρεθείς κι εσύ με έναν ανεπιθύμητο επισκέπτη στην κρεβατοκάμαρά σου, πρόσεχε τα σημάδια για οποιαδήποτε αλλαγή του καιρού.
Ξαφνικό και υπερβολικό ενδιαφέρον για σέξι εσώρουχα κι ερωτικά βοηθήματα. Αν έχει να πάει σε κατάστημα εσωρούχων μία δεκαετία και τώρα ξαφνικά έχει κάνει start page την www.surlulu.gr, κάποιο λάκκο έχει η φάβα (καθώς κι άλλα παραδοσιακά μεζεδάκια). Ειδικά αν δεν τα χρησιμοποιεί μαζί σου.
Μυστικοπάθεια. Εχει αποκτήσει καινούργιους φίλους, που δεν τους έχεις γνωρίσει; Βγαίνει από το δωμάτιο για να μιλήσει στο τηλέφωνο ή μιλάει υπερβολικά συγκρατημένα; Πηγαίνει σε διάφορα μέρη με «τα κορίτσια από τη δουλειά»; Αρχισε να προσέχεις.
Απώλεια όρεξης για σεξ, ειδικά αν προβάλλει συνεχείς και ανυπόστατες δικαιολογίες. Ο θάνατος του σκύλου της κολλητής της, μάλλον δεν είναι ικανός λόγος για ένα μήνα αποχής.
Αρνείται να την πας ή να τη φέρεις από το αεροδρόμιο (όταν πήγε στη φίλη της στην Κρήτη). Στο παρελθόν έχετε κάνει άπειρους καβγάδες γιατί δεν την πήγαινες μέχρι την άκρη του κόσμου (βλ. Κορωπί).
Αρχίζει να σε κατηγορεί για απιστία, χωρίς καμία προφανή αλλαγή στη συμπεριφορά σου. Προβάλλει τις ενοχές της πάνω σου και προσπαθεί να τις αντισταθμίσει με επιθετική συμπεριφορά.
Καινούργιες επαφές στο κινητό της με ονόματα όπως Πέτρα ή Παντελού. Μπορεί οι μαμάδες τώρα τελευταία να τα έχουν χάσει και να δίνουν ό,τι να 'ναι ονόματα, αλλά δεν φτάνουν μέχρι εκεί.
Κρυφό κινητό. Μήπως θα ήθελε να έχει και δύο και τρία και τέσσερα κινητά που δεν τα έχεις δει ποτέ;

Πάνω απ' όλα, όμως, μη γίνεσαι υπερβολικός. Για να αρχίσεις να την υποψιάζεσαι, θα πρέπει να δείξει πολλά από τα παραπάνω και για αρκετό καιρό. Οι ψύλλοι δεν έχουν θέση στα αυτιά σου χωρίς λόγο. Κάνε τους έξωση και θα κοιμάσαι καλύτερα.

Σημάδια που δεν σημαίνουν ότι σε απατά
Υψηλοί τηλεφωνικοί λογαριασμοί. Ο ΟΤΕ κάνει τον Κινέζο (ή μάλλον τον Γερμανό). Μην κατηγορείς την κοπέλα σου γι’ αυτό.
Χρησιμοποιεί πολύ τον υπολογιστή. Μάλλον ανακάλυψε το WoW, το Bioshock ή το Facebook.
Δεν γυρίζει στην ώρα που λέει. Ο εργοδότης της έχει αγριέψει και πιστεύει ότι οι υπερωρίες είναι στραγάλια. Σε καμία περίπτωση δεν φταίει αυτή.
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 357
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011

https://sxeseis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης